عوامل موثر بر هزینه معاینه و درمان حیوانات

خدمات متنوع دامپزشکی هزینه های متفاوتی دارند. هر کدام از کلینک های خصوصی بر اساس عوامل مختلفی که در اینجا چند مورد از آنها را می‌بینیم به قیمت دهی در خصوص خدمات درمانی حیوانات می‌پردازند. بنابراین اگر صاحب حیوان خانگی هستید و قرار است مسؤلیت سلامتی او را به عهده بگیرید بهتر است یک کلینیک خوب پیداکنید و همیشه با همان کلینیک پیش بروید. در این صورت حیوان شما در آن محل بخصوص دارای پرونده‌ای از تاریخچه درمانی و بیماری‌های احتمالی و داروهایش خواهد شد و این موضوع در سرعت عمل تیم دامپزشکی در مواقع حساس بسیار اثر گذار خواهد.

خدمات دامپزشکی

خدمات دامپزشکی در مورد حیوانات مختلف طبیعتا متفاوت هستند اما بسیاری از حیوانات سرویس های مشترکی را هم در این زمینه دریافت می‌کنند.

مشکلات عمومی

بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی در دوره های مشخص و یا همزمان با زمان‌بندی دوره واکسیناسیون حیوان خود را برای یک چکاپ کلی به کلینیک می‌برند. در غیر این صورت مشکلات گوارشی، استرس و اضطراب زیاد و بیماری های انگلی و عفونی از بیشترین موارد ویزیت دامپزشکان هستند.

انگل تراپی

بسیاری از حیوانات خانگی باید برای دوره ای مشخص و منظم، قرص و یا اشکال دیگری داروهای زد انگل را دریافت کنند. این موضوع در سنین اولیه زندگی حیوان و بر اساس سن و وزن آن ارتباط دارد. البته اگر کمی حوصله و مهربانی به خرج دهید می‌توان داروهای تجویزی دامپزشک را خودتان به حیوان خانگی تان بدهید.

واکسیناسیون

گرفتن واکسن بصورت مداوم و منظم تا پایان دوره، یکی از بیشترین خدماتی است که توسط حیوانات خانگی از کلینیک های دامپزشکی دریافت می‌شود. معمولا هزینه واکسیناسیون سگ و گربه در مراکز مختلف نرخ نزدیک به همی دارد و در نتیجه در این یک مورد خیلی فرقی نمی‌کند شما کدام کلینیک را انتخاب می‌کنید.

شناسنامه و کارت سلامت حیوانات خانگی

برخی از مراکز مورد تایید دانشکده‌های دامپزشکی به عنوان مراجع صدور شناسنامه و گواهی سلامت حیوانات خانگی شناخته شده هستند. از جمله این مراکز قانونی کلینیک دامپزشکی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران است. دریافت این تاییدیه‌ها در مواقعی مثل خروج از کشور و سفر و یا مهاجرت از لزومات ورود حیوان به کشورهای دیگر است. دریافت این گواهی ها مستلزم معاینه شدن توسط دامپزشک و کامل بودن دوره واکسیناسیون است.

خدمات جرم گیری دندانپزشکی

حتما خیلی وقت ها متوجه بوی بد دهان سگ خود شده‌اید. این موضوع تا حد زیادی با سلامت دندان های حیوان ارتباط دارد. در صورت نادیده گرفتن اشکالات و خرابی های کوچک دندان، اتفاقات بدتری مثل کشیدن دندانها در راه خواهد بود که در نهایت به اشکالات گوارشی و دهانی منجر میشود. بنابراین اگر خودتان اهل مسواک زدن برای حیوان خانگی‌تان نیستید مجبورید از خدمات جرم‌گیری استفاده کنید.

کاشت میکروچیپ

یکی دیگر از خدمات مرتبط با سفرهای خارجی و مهاجرت که توسط کلینیک های دامپزشکی انجام می‌شود کاشت میکروچیپ است. البته بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی صرفا به جهت داشتن یک شناسنامه کامل و استاندارد از این خدمات استفاده می‌کنند.

جراحی

خدمات جراحی کلینیک های دامپزشکی بیشتر در راستای عقیم سازی حیوانات انجام می‌شود. اما موارد دیگری هم مثل شکستگی ها و حوادث می‌تواند کار حیوان خانگی شما را به اتاق عمل بکشاند.

کلینیک دامپزشکی سیار

برای مشکلات سرپایی یا اتفاقات اورژانسی می‌توانید از خدمات این نوع دامپزشکی برای حیوان خانگی خود استفاده کنید. این خدمات معمولا محدودیت هایی هم دارند اما بعضی وقت چاره دیگری نیست.

ویزیت سگ معاینه سگ  ویزیت گربه معاینه گربه ویزیت خوکچه هندی معاینه خوکچه هندی ویزیت جوندگان معاینه جوندگان ویزیت پرندگان معاینه پرندگان